Služby

DIABETOLOGIE

Léčíme všechny typy diabetu 

Rádi se postaráme o dospělé pacienty s diabetem 1. i 2. typu,
o gestační diabetičky, ale i případy se vzácnějšími typy diabetu jako např. MODY. 

Komplexní služby

Kontrola krevního tlaku při každé návštěvě, glykovaný hemoglobin stanovený přímo v ordinaci do 5 minut z kapilární krve, pravidelné kontroly laboratoří včetně funkce ledvin, ale i štítné žlázy, kontrola rizika vzniku syndromu diabetické nohy, návaznosti vyšetření pacienta dalšími specialisty - oční lékař, neurolog atp. Naše ordinace disponuje i EKG, oxymetrem. 

Moderní farmakologická léčba

V posledních letech prudce narostl počet nových antidiabetik
a změnila se i doporučení pro léčbu diabetu. Udržet aktuální informace a léčit co nejmoderněji je jednou z našich priorit. Současně se ale léčbu snažíme vést racionálně a maximálně individuálně
na míru každému pacientovi.

Využití nejnovějších technologií

Stahování dat z glukometru, monitorace glykémií CGM (např. Dexcom 6) nebo FGM (F.Libre 2) u indikovaných pacientů je samozřejmostí. 

Změna životního stylu

Velkou pozornost věnujeme změně životního stylu směrem
k aktivnějšímu a zdravějšímu způsobu života. Tato část léčby je
v diabetologii stěžejní a rádi budeme naše pacienty na této cestě provázet. Víme, jak je těžké udržet si motivaci. Snažíme se být našim pacientům oporou.

ENDOKRINOLOGIE

Onemocnění štítné žlázy

Nejčastěji řešíme diagnostiku a léčbu onemocnění štítné žlázy u dospělých a léčbu poruch štítné žlázy v těhotenství. Provádíme fyzikální i sonografické vyšetření. V indikovaných případech provedeme rovnou i punkční biopsii uzlu štítné žlázy pod sonografickou kontrolou. 

Diagnostika a léčba

Dále provádíme diagnostiku a léčbu ostatních endokrinologických onemocnění jako je onemocnění příštítných tělísek a poruchy kalciofosfátového metabolismu, onemocnění nadledvin včetně diagnostiky sekundární hypertenze, osteoporózu, hirsutismus, onemocnění hypofýzy ( např. hyperprolaktinemie) a další.

Spolupráce

U komplikovaných případů spolupracujeme se specializovanými endokrinologickými centry zabývajícími se danou problematikou. Při nutnosti operačního řešení onemocnění odesíláme pacienty na specializovaná chirurgická pracoviště. 

MUDr. Petra Šťastná 
Blažkova 17/5, 638 00 Brno
IČO: 14011964
  IČZ: 83807000  
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!