Služby

DIABETOLOGIE

Léčíme všechny typy diabetu 

Rádi se postaráme o dospělé pacienty s diabetem 1. i 2. typu,
o gestační diabetičky, ale i případy se vzácnějšími typy diabetu jako např. MODY. 

Komplexní služby

Kontrola krevního tlaku při každé návštěvě, glykovaný hemoglobin stanovený přímo v ordinaci do 5 minut z kapilární krve, pravidelné kontroly laboratoří včetně funkce ledvin, ale i štítné žlázy, kontrola rizika vzniku syndromu diabetické nohy, návaznosti vyšetření pacienta dalšími specialisty - oční lékař, neurolog atp. Naše ordinace disponuje i EKG, oxymetrem. 

Moderní farmakologická léčba

V posledních letech prudce narostl počet nových antidiabetik
a změnila se i doporučení pro léčbu diabetu. Udržet aktuální informace a léčit co nejmoderněji je jednou z našich priorit. Současně se ale léčbu snažíme vést racionálně a maximálně individuálně
na míru každému pacientovi.

Využití nejnovějších technologií

Stahování dat z glukometru, monitorace glykémií CGM (např. Dexcom 6) nebo FGM (F.Libre 2) u indikovaných pacientů je samozřejmostí. 

Změna životního stylu

Velkou pozornost věnujeme změně životního stylu směrem
k aktivnějšímu a zdravějšímu způsobu života. Tato část léčby je
v diabetologii stěžejní a rádi budeme naše pacienty na této cestě provázet. Víme, jak je těžké udržet si motivaci. Snažíme se být našim pacientům oporou.

Ceník pro samoplátce 

Pro pacienty bez veřejného zdravotního pojištění.

ENDOKRINOLOGIE

Onemocnění štítné žlázy

Nejčastěji řešíme diagnostiku a léčbu onemocnění štítné žlázy u dospělých a léčbu poruch štítné žlázy v těhotenství. Provádíme fyzikální i sonografické vyšetření. V indikovaných případech provedeme rovnou i punkční biopsii uzlu štítné žlázy pod sonografickou kontrolou. 

Diagnostika a léčba

Dále provádíme diagnostiku a léčbu ostatních endokrinologických onemocnění jako je onemocnění příštítných tělísek a poruchy kalciofosfátového metabolismu, onemocnění nadledvin včetně diagnostiky sekundární hypertenze, osteoporózu, hirsutismus, onemocnění hypofýzy ( např. hyperprolaktinemie) a další.

Spolupráce

U komplikovaných případů spolupracujeme se specializovanými endokrinologickými centry zabývajícími se danou problematikou. Při nutnosti operačního řešení onemocnění odesíláme pacienty na specializovaná chirurgická pracoviště. 

MUDr. Petra Šťastná 
Blažkova 17/5, 638 00 Brno
IČO: 14011964
  IČZ: 83807000  
Vytvořeno službou Webnode Cookies
Vytvořte si webové stránky zdarma!